Futbol dünyası şokta! Dani Alves için intihar iddiası

Barcelona’da kazandığı başarılar ile adından söz ettiren ve bir süredir cezaevinde bulunan dünyaca ünlü eski yıldız futbolcu Dani Alves’in intihar ettiği iddia edildi.

Brezilyalı Dani Alves’in intihar ettiği iddiası Portekiz basınından Paulo Albuquerque tarafından dünyaya duyuruldu.

HENÜZ RESMİ BİR AÇIKLAMA GELMEDİ

Dani Alves’in hapishanede intihar ettiği iddiası, resmi kaynaklar ya da oyuncunun ailesi tarafından doğrulanmadı.

Yalnızca sosyal medya üzerinde yayılan bilginin gerçek olup olmadığı şu aşamada bilinmiyor. 

Tüm bunlara karşın söz konusu iddialar sosyal medyada gündemin ilk sıralarında yer alıyor.

DANİ ALVES’İN SUÇU NEYDİ?

Barselona İl Mahkemesi, bir yılı aşkın süredir tutuklu bulunan ve hakkında 12 yıla kadar hapis cezası istenen Alves’i, 4 yıl 6 ay hapis, 5 yıl polis denetimi, 9 yıl mağdurdan uzak durma ve 150 bin avro para cezasına çarptırdı.

İspanya’daki yasal prosedür gereği mahkemenin bu kararı nihai olmazken, Alves’in önce Katalonya Adalet Yüksek Mahkemesine, daha sonra da İspanya Yüksek Mahkemesine itiraz etme hakkı bulunuyor.

Barselona kentindeki bir eğlence merkezinin tuvaletinde 30 Aralık 2022 gecesi 23 yaşındaki bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Alves, 20 Ocak 2023’te Meksika’dan Barselona’ya geldikten sonra gözaltına alınmış, ardından çıkartıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

İfadesini üç kez değiştiren, son olarak “cinsel ilişkiyi kabul ederek, eşine karşı sadakatsizliğini gizlemek ve eşini korumak için ilk ifadelerinde yalan söylediğini” belirten 40 yaşındaki Alves, bulunduğu Brains 1 Cezaevinden güvenlik gerekçesiyle 23 Ocak’ta Brains 2 Cezaevine nakledilmişti.

SÖZLEŞMESİ FESHEDİLMİŞTİ

Kariyerinde Sevilla, Barcelona, Juventus, Paris Saint-Germain ve Sao Paulo gibi takımlarda oynayan Alves’in, tutuklanmasının ardından son olarak forma giydiği Meksika ekibi UNAM’daki sözleşmesi feshedilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x